تاریخچه

شرکت جنرال کب پارس در سال 1386 و بر اساس قرارداد سرمايه گذاری مشترک با شرکت جنرال کب ايتاليا تاسيس شد.

شرکت جنرال کب اس . ار . ال که در شهر استی ايتاليا فعاليت دارد , به عنوان منبع اصلي طراحی و توليد انواع الکتروموتور های DC موجود در صنايع خودروسازی سبک و سنگين در سطح اروپا شناخته می شود. اين شرکت در سال 1992 و با توليد قطعات پلاستيکی و دسته سيم های موجود در صنعت خودرو شروع به کار کرد و پس از آن با ورود به جمع توليدکنندگان DC  موتورهای خودرو ,همکاری خود با خودروسازان بزرگ اروپا را آغاز نمود.

سهام شرکت جنرال کب ايتاليا در سال 1395 توسط هلدينگ راز خريداری شد.

جنرال کب پارس در بدو تاسيس موفق شد تا با اخذ تائيديه از شرکت ايران خودرو، مجموعه الکتروفن رادياتور کلیه خودروهای توليدی اين شرکت را تامين کند. همزمان اين شرکت همکاری خود را با مجموعه خودرو سازي سايپا جهت خودرو های پراید، تیبا و ساینا آغاز کرده ، اين شرکت با استفاده از دانش طراحی موفق به ارائه طرحهای جديد الکترو فن براي خودرو های جدید نظیر پژو301،208 و 2008 سیتروئنC3،C4و L90 شده است.

شرکت جنرال کب پارس تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده الکترو فن در کشور و مطرح شدن در خاورمیانه را به عنوان چشم انداز خود انتخاب نموده است و در راستای اهداف و سياست های تعيين شده خود و به منظور برآورده ساختن الزامات شرکتهای طرف قرارداد، از طريق بهبود مستمر در تمامی فعاليتها، توسعه فرهنگ کيفيت ، مشارکت تمامی کارکنان در تمامی سطوح و همچنين توسعه کارکنان و دستيابی به ضايعات صفر در محصولات توليدی خود، الگوی سيستم مديريت کيفيت IATF را انتخاب کرده است.

همچنین شرکت جنرال کب پارس در راستای تعهد به بهبود مستمر در فرایند ها و محصولات خود موفق به اخذ گواهینامه ها و استانداردهای زیر شده است:

گواهی نامه ها

X